Sokan annyira nehezen dolgozzák fel ezt a veszteséget, hogy megszokásból például még jó darabig kikészítik az állat eledelét, vagy olyan tevékenységeket csinálnak, amik a közös életre voltak jellemzőek. Ez hosszú távon óriási mentális terhelést jelent, éppen ezért is szükséges foglalkozni a magány kezelésével. Számos megoldás létezik erre, ezeket célszerű megfogadni, hiszen akármennyire is szomorú, a kisállat temetés után az életnek tovább kell folytatódnia, még ilyen traumák ellenére is.
Hogyan lehet kezelni a magányt a kisállat elvesztése után?
1. Engedje meg magának az érzéseket, gyászt!
Nem ritka, hogy még maguknak is nehezen vallanak be bizonyos érzéseket a gazdák. Ennek oka főleg az, hogy a környezetük előtt szégyellik a kisállattal összefüggő mély gyászt. Fontos, hogy az emberek megengedjék maguknak a szomorúságot, veszteség feldolgozását, ehhez pedig időre is szükség van. Nem javasolt siettetni ezt a folyamatot, ráadásul mindenkinél másképp megy ez végbe. A gazdáknak önmagukkal szemben türelmet kell gyakorolniuk, csak így tudnak túljutni a magány mardosó érzésén.
2. Gondoskodjon magáról!
Az ember ilyenkor hajlamos elhanyagolni magát, és teljesen belemerülni a gyászba, pedig fontos, hogy foglalkozzon magával. Ez egy fizikailag, szellemileg egyaránt megterhelő folyamat, szükség van arra, hogy a gazdák pihenjenek, mozogjanak, egészségesen étkezzenek, ezzel is kicsit elterelve a figyelmet erről a nehézségről.
A kisállat temetéshez méltó körülményeket teremtünk, a hamvasztással kapcsolatos szolgáltatásunk hozzájárul a veszteség feldolgozásához. Ha szeretne kérdezni, forduljon hozzánk bizalommal a megadott elérhetőségeinken!